Töökaaslased tööstressi tekkimise teenistuses

3. sept. 2010 at 11:17 Lisa kommentaar

Kirjutas Tiina Saar, Tööjõuturg toimetaja

Töökaaslased on üks vahva nähtus, kuniks meil enam oma eluks aega pole ja nad ka vabal ajal tööteemade maaletoojaks osutuvad ning vanad sõbrad sellega eemale peletavad.

Küsin ikka karjäärikoolitustel inimestelt: mida töö teile annab. Saan enamasti vastuseks, et tunnustust, arenemisvõimalusi, raha, identiteedi, põgenemisvõimalusi, sõbrad. Jah, ka sõbrad, sest tööl veedetakse palju aega ning ühisosa seeläbi kolleegidega muudkui suureneb. Nendega saab tööasju arutada, mõnd ülemust taga kiruda, nemad teavad sageli ka kodusest elust ja näevad mind iga päev minu rõõmus ja mures. Nendega sai pulli hiljutisel firmaüritusel, mitu puuda soola söödud viimasel meeskonnatreeningul.

Vanade sõpradega on teisiti, neid näed harvem, paljud teemad ei haaku ja sünnipäevadel, kui töökaaslased kuumemad töökoha kuulujutud jälle üles võtavad, jäävad nad sootuks omaette nokitsema.

Mõnes mõttes on kõik õige. Ettevõtte seisukohalt on hea, kui tema töötajad moodustavad ühtse sõbraliku pere, kes ka vabal ajal kokku hoiavad. Sotsiaalne võrgustik on mõjus sidusaine – ei kiputa naljalt mujale, sest töösõbrad ju jäävad maha. Tööd tehakse hästi, sest ajada on ühine asi. Kolleegide poolt tunnetatud küünarnukitunne aitab sageli üle ka pingelistest perioodidest ja leevendab tööpingeid – ma pole üksi oma mures. Tekivad ühised töönaljad, töökeel ja see süvendab tööalast identiteeti – ma olen selle ameti esindaja, selle firma jünger, üks neist.

Iga töötaja on pärit oma eraelust

Töökaaslastega sõbrustamine on aga mõnes mõttes kahe teraga mõõk. Liigne tööle pühendumine on niigi eestlastele valusaid tagasilööke andnud. Paljud uurimused näitavad, et üha rohkem inimesi kannatab tööst tingitud tervisehäirete all. Sealhulgas põetakse nii depressiooni kui ka paanika- ja ärevushäireid, mille juured ulatuvad ületöötamisse. Tööstressist on saanud käibesõna, sõnal „kiire“ on ühe eduka inimese sõnavaras aukoht ja perfektsionism on peen kaasnähtus tulemusele orienteeritusele. Inimesed vajaksid palju rohkem aega iseendale, tööd, mis on tähenduslik ja variatiivsust, et olla rahul ja õnnelikud. Tripodi juhi Maria Veltmanni sõnul on tööalased ülihead suhted sageli üle tähtsustatud tööl. Uuringutest selgub, et need on küll olemas ja tähtsad, ent ei mõjuta siiski otsest tööga rahulolu. Samas kui jälgida töökuulutuste tekste, et kohta naljalt sellist, kus läbi sõbraliku kollektiivi ei püütaks müüa töökohta.

Niisiis saame töökohaga kaasvaraks ühe komplekti inimesi, kellest ehk 2/3 on meie jaoks talutavad, mõned ebasümpaatsed ja mõned poevad meile hinge. Nõustun siinkohal täielikult, et ettevõtte tervisliku mikrokliima jaoks on head töösuhted vajalikud, samas ei pea aga rääkima töösõpradest. Lõppude lõpuks – kui hästi need inimesed meid tegelikult teavad. Nad on meid näinud enamasti tööolukorras, kus meid nö mõõdetakse, kus oleme siiski kindlas rollis ja teatavate kaitsetega. Meie tegelikud väärtushinnangud pruugivad olla hoopis teised ja kui tööteemad maha lahutada, ei jääkski märkimisväärset ühisosa.

Töökaaslastega aja veetmine kahjustab peresuhteid

Kui mõtlen tõelisest sõprusest, siis esitan endale alati küsimuse, kas helistaksin sellele inimesele, kui olen suures hädas. Kui palju jääb tegelikult meie ellu vanu töökaaslasi, kui oleme töökohta vahetanud. Aus vastus on, et väga vähe. Tõesti, vahel kohtame hingesugulasi, kellega on pikem tee ühes käia, kuid see on pigem erand kui reegel. Niisiis ei ole kohustust tassida kaasas hulka kolleegidest sõpru, kellega ühendab vaid ühine tulemuste saavutamine, natuke tööalaseid nalju ja kohvinurk.

Mida rohkem jääb töövälisel ajal ruumi iseendaga olemiseks, seda tervemad oleme. Nagu märkis sotsioloog Jüri Ulas: inimene võib töötada väga intensiivselt, kuid see peab olema tasakaalus tema teiste eluvaldkondadega, eelkõige pereelu ja suhetega. Tal peab olema aega füüsiliseks tegevuseks ja huvideks. Perekriis võib tihtipeale olla tingitud ka sellest, et mees või naine töötab üle.
Tasub otsida pidepunkte elus, vahel jätta klaasike veini või õlut kolleegidega peale tööd võtmata, minna hoopis koju ja tegeleda inimestega, kes tähendavad meie jaoks reaalset ühist tulevikku ja aitavad töömõtteid hoopis eemale peletada.

Allikas:

http://www.aaretesaar.ee/index.php?option=com_content&task=view&id=27&Itemid=46

Entry filed under: TÖÖ ja KARJÄÄR.

Karjäärivõimalusi saab ise luua Õnneliku tööelu lood endale ise!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Loendur

  • 36 982 vaatamist

%d bloggers like this: