Töö ja pere vaheline tasakaal muudab peresidemed tugevamaks

7. sept. 2011 at 01:12

Töö ja pere vahel ideaalse tasakaalu leidmine on äärmiselt keerukas, ent selle saavutamisega kaasnevad väärtuslikud oskused, mida saab oskuslikult kasutada ka muudes elu valdkondades. Tasakaal soodustab tugevamate peresidemete teket, head tervist ning muudab lapsed enesekindlamaks. Järgnevalt tooe välja põhjused, miks on tasakaal niivõrd oluline.

Ajaplaneerimine

Oskus oma aega planeerida on töö ja pere vahel õige balansi leidmisel ülioluline! Sellisel juhul teavad pereliikmed, mida oodata ning mida neilt iga päev vastu  oodatakse.

Organiseeritus

Selleks, et pere ning töö oleks elus võrdse kaaluga, on tähtis, et kõik pereliikmed oleksid organiseeritud. Iga liige peaks hoidma oma isiklikku ruumi puhtana, teadma töid, mida neilt kodus oodatakse (ning neid ka tegema!). Oskus olla organiseeritud aitab olla edukas igal elualal ning parim koht selle hädavajaliku omaduse õppimiseks ongi justnimelt kodu.

Tugevamad peresuhted

Peredes, kus kõik töötavad üheskoos, et elus säiliks tasakaal, on omavahel märksa kindlamad sidemed. Eriti just siis, kui antakse omapoolne panuse, et kõik sujuks kodus justkui õlitatult. Hoides tasakaalu pere- ning tööelu vahel püsib ka abielu tugevamana. Kui vanemad ja lapsed veedavad aega koos, et teha töid ning samas lõbutseda ja puhata, kujunevad mõlema generatsiooni vahel välja tugevad sidemed.

Hea füüsiline ja vaimne tervis

Taskaal töö ja kodu vahel avaldab tervisele positiivset mõju kahel põhjusel. Omades kindlat päevakava, jääb iga päev aega treeninguks, mis on ilmtingimata oluline iga pereliikme tervise jaoks. Kuid mis on veelgi olulisem – hea tasakaal tekitab vähem stressi. Hea balanss tekitab lapsevanemates vähem süütunnet ning see tähendab omakorda, et päevad mööduvad stressivabamalt.

Millist kasu saavad lapsed?

Lapsed elavad õnnelikult ning arenevad keskkonnas, mis on organiseeritud ning toimib ilma ootamatusteta. Kui kodus on tasakaal, tunnevad lapsed end turvalisena teades, mis ja millal juhtub. Ootamatute üllatustega on lihtsam tegeleda, kui on olemas päevakava, sest kui kriis saab läbi, on lihtsam jälle rajale tagasi saada. Lisaks näevad lapsed oma vanemaid lõõgastatuna ja õnnelikumana sellises peres, kus kõik töötavad üheskoos, et tervislik tasakaal säilitada.

Allikas:

eHow.com.uk

Entry filed under: PEREKOND.

Televägivalla ja arvutimängude mõju laste agressiivsusele Pere parem argipäev


Loendur

  • 38 079 vaatamist

%d bloggers like this: